SUMMER PROGRAMMING BOOTCAMP 2024

Představení bootcampu

Letní programovací bootcamp je soustředění pro nové studenty FEL s žádnou či velmi malou předchozí znalostí programování

Cílem bootcampu je získat vhled do řešení úloh programování, rozvinout u vaše programátorské myšlení a osvojit si programátorské základy spolu s ovládáním počítače tak, abyste byli připraveni na cvičení během semestru. Díky absolvování našeho kurzu zlepšíte svou startovní pozici ve výuce programování v prvním semestru vašeho studia.

 

Termín a místo konání

Termín konání je vždy týden před zahájením zimního semestru. Letošní boot camp proběhne ve dnech 16. - 19. 9. 2024. Kurz proběhne v budově FEL na Karlově náměstí nebo v kampusu Dejvice dle množství zájemců, případně distančně prostřednictvím MS Teams. Přesné instrukce k místu konání budou včas zaslány e-mailem.


Co se naučíte

Náplň kurzu odpovídá následujícímu schématu, které je ale vždy přizpůsobováno tempu účastníků, takže nemusíte mít strach, že by na vás výuka byla moc rychlá.

Nejprve se seznámíte s operačním systémem Ubuntu, instalovaným v učebnách, jehož zvládnutí Vám usnadní první kroky na FEL. Poté si pomocí „programování“ postav v grafickém prostředí osvojíte základní principy algoritmizace a především pochopíte, co je to samotný program. Dále se seznámíte s oblíbeným programovacím jazykem Python a vytvoříte svůj první program.

Další dny budete řešit složitější úlohy v Pythonu a proniknete do taje cyklů (vnořených i vícenásobných). Představíme vám různé algoritmy a v průběhu řešení zajímavých úloh se naučíte používat datové typy nabízené Pythonem. Společně se podíváme na strukturování programů pomocí funkcí a modulů.

V závěru vám představíme objektově orientované rysy Pythonu a v případě zájmu můžete vyzkoušet i programování IoT zařízení pomocí MicroPython.

Další podrobnosti o průběhu kurzu najdete na stránce Letního Boot Campu v CourseWare.


Registrace

Věříme, že během kurzu zjistíte, že programování nemusí být vůbec těžké a že se budete těšit na další zdokonalování svých schopností.

Registrujte se na Letní bootcamp 2024 zde.