Letní programátorské soustředění 2016

O co se jedná?

Cílem programátorského soustředění je podpořit studenty bez předchozí programátorské zkušenosti a také zaujmout programátorsky zkušenější studenty. Hlavním přínosem soustřední je tak snížení prvotní nárazové náročnosti v předmětech programování prvního semestru pro studenty s malou nebo žádnou předchozí programátorskou zkušeností. Pro již zkušenější studenty se nabízí Letní Algoritmické SOustředení (LASO 2016). V rámci letního programátorského soustřední máte na výběr jednu ze dvou aktivit:

Letní „boot camp“ pro studenty s malou či žádnou předchozí znalostí programování. Kurz zlepší startovní pozici studentů ve výuce programování v prvním semestru. Neočekáváme žádnou znalost programovacích jazyků, ani tato znalost nebude budována. Cílem aktivity je získat vhled do řešení úloh programování, rozvinout u studentů programátorské myšlení a osvojit si programátorské základy.

Workshop programování botů umělé inteligence. Kurz nabízí možnost intenzivní práce na programech hrajících hru StarCraft. V závěru workshopu uspořádáme soutěž ve formátu Student StarCraft AI Tournament (více informací na http://sscai.fel.cvut.cz).


Kdy a kde to bude?

Soustředění bude probíhat od 19. do 23.9. 2016, tj. týden před začátkem semestru v počítačových učebnách areálu fakulty na Karlově náměstí.


Pro koho je soustředění určeno?

Soustředění je určeno pro studenty Fakulty elektrotechnické ČVUT, přijaté a zapsané do prvního ročníku bakalářského studia (v době pořádání soustředění), zejména v informatických programech OI, SIT a KyR. Kapacita je dostatečná, ale přesto omezena. Přihlašte se proto s dostatečným předstihem a to i v tom případě, že se teprve chystáte na zářijové přijímací zkoušky nebo zápisy.


Informace a dotazy?

Další informace a diskuzi můžete nalézt na facebooku nebo případné dotazy směřujte na e-mail jiri.vokrinek@fel.cvut.cz.


Jak se přihlásit?

Pro přihlášení na boot camp a workshop programování použijte formulář přihláška na soustředění. 

Pro přihlášení na kurz pokročilého programování najdete potřebné informaci na stránkách LASO 2016.